اخبار ورزشی

بیرانوند نشان داد بهترین دروازه‌بان آسیاست!

ایمان گودرزی: پرسپولیس در هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا موفق شد استقلال تاجیکستان را در تهران شکست دهد. پیروزی مقابل این تیم باعث شد پرسپولیس با ۶ امتیاز جایگاه خود در رده دوم را تثبیت کند به صعود امیدوارتر از قبل شود.
ناصر محمدخانی، یکی از بهترین مهاجمان تاریخ پرسپولیس معتقد است این تیم اگر با قدرت واقعی‌اش بازی کند قادر است همه حریفانش را یکی پس از دیگری از پیش رو بردارد. پیشکسوت پرسپولیس می‌گوید تیم یحیی گل‌محمدی در مجموع نمایش خوبی را مقابل استقلال تاجیکستان ارائه داد اما می‌توانست با گل‌های بیشتری حریفش را شکست دهد. صحبت‌های او درباره آخرین وضعیت قرمزها در ادامه آمده است:
در رابطه با نمایش کلی پرسپولیس مقابل استقلال تاجیکستان چه نظری دارید؟
پرسپولیس بر خلاف تصور، نمایش خوبی در ابتدای بازی نداشت اما بعد از گذشت ده پانزده دقیقه اول بر بازی مسلط شد و فرصت‌های زیادی را برروی دروازه تیم تاجیکستانی خلق کرد و خدا را شکر در آخرین دقایق نیمه اول به گل رسید که خیلی مهم بود چون اگر به این مهم نمی‌رسید بازیکنان در نیمه دوم با استرس مواجه می‌شدند و کارشان برای گلزنی سخت‌تر می‌شد. در این بین البته نباید از نقش خیلی مهم و بسیار تأثیرگذار بیرانوند به راحتی عبور کرد چون اگر در همان دقایق اولیه پنالتی را مهار نمی‌کرد شرایط برای پرسپولیس خیلی سخت می‌شد. بیرانوند با گرفتن پنالتی نشان داد بی‌دلیل نیست که چند سالی است بهترین دروازه‌بان ایران و آسیا است.
در خصوص نمایش سعید صادقی که دبل کرد و نقش خیلی زیادی در پیروزی پرسپولیس داشت چه صحبتی دارید؟
پرسپولیس از خط دروازه بگیرید تا خط حمله بهترین‌های ایران را در اختیار دارد. سعید صادقی هم یکی از بهترین‌هاست و دیدید که روی یک شوت و یک حرکت ترکیبی چگونه ارزش‌های خودش را با دبل کردن نشان داد هافبکی که یکی از بهترین‌هاست و خیلی روی او می‌توان حساب کرد.

در رابطه با نمایش خط حمله پرسپولیس و بازی شهاب که بعد از دو بازی گلزنی گل نزد و نبیل باهویی که پنالتی صد درصد روی اوگرفته نشد چه نظری دارید؟
شهاب مقابل استقلال تاجیکستان یکی دو بار توپ‌ها را خیلی خوب قطع کرد اما با بدشانسی یکی دو ضربه عالی‌اش گل نشد اما گل دوم را به زیبایی هر چه تمامتر برای سعید صادقی ساخت تا نشان دهد هم گلزن خیلی خوبی است و هم گلسازی متبحر است. از این رو چنین مهاجمی ارزش دوچندانی برای یک مربی و تیم دارد. در مورد نبیل باهویی هم باید بگویم نبیل بازیکن خوبی است و با وجود دو بازی که در دقایق اندکی به میدان آمده باز هم خیلی خوب خودش را در موقعیت گلزنی قرار داده که نشان می‌دهد اگر این بازیکن فرصت کافی پیدا کند حتماً او هم می‌تواند در زمان بیشتر مانند شهاب ارزش خودش را نشان دهد. در آن صحنه‌ای هم که نبیل موقعیت گلزنی گیرش آمد مدافع شماره پنج استقلال تاجیکستان خطای صد در صد پنالتی روی نبیل انجام داد و او را به نوعی قیچی کرد اما در کمال تعجب دیدیم که بعد از دیدن تصاویر وی‌ای‌آر هم باز داور پنالتی صددرصد را قبول نکرد و تشخیص نداد که واقعاً عجیب بود که چطور آن صحنه را پنالتی تشخیص نداده است در حالی که همه دیدند آن صحنه خطا چقدر واضح پنالتی بوده است.
پرسپولیس با وجود برد النصر مقابل الدحیل در یک دیدار پرگل باز هم می‌تواند از گروهش صعود کند؟
تمام تیم‌های همگروه پرسپولیس تیم‌های خوبی هستند اما حق پرسپولیس بیشتر از این شش امتیازی است که فعلاً این تیم را در رده دوم قرارداده است چون در بازی مقابل النصر مستحق باخت نبود و اگر سرلک اخراج نمی‌شد و آن گل به خودی به اشتباه وارد دروازه پرسپولیس نمی‌شد بازنده آن دیدار نبود و در بدترین شکل ممکن بازی مساوی می‌شد که موجب می‌شد حالا فاصله پرسپولیس و النصر سه امتیاز نباشد. با این وجود اگر پرسپولیس مانند چند بازی اخیرش خصوصاً بازی مقابل الدحیل در آسیا بازی کند به نظرم حتی قادر است که با اولی از گروهش صعود کند. در هر حال من به پرسپولیس یحیی خیلی خوشبینم و معتقدم این تیم از گروهش در آسیا صعود کرده و حتماً در لیگ برتر هم عنوان قهرمانی‌اش را تکرار خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

۲۵۸ ۲۵۸

منبع : خبر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *