اخبار حوادث

برگزاری دومین جلسه محاکمه متهمان قتل داریوش مهرجویی و همسرش

به گزارش راه پایدار :

اولین جلسه رسیدگی به پرونده قتل استاد مهرجویی و همسرش روز گذشته برگزار شد و پس از اینکه نماینده دادستان کیفرخواست ۱۲ صفحه‌ای را خواند، وکلای اولیای‌دم ایرادات خود را نسبت به کیفرخواست بیان کرده و سپس برای هر ۴ متهم درخواست قصاص کردند.

در ادامه متهم ردیف اول به نام کریم در جایگاه قرار گرفت. او که متهم به مباشرت در دو فقره قتل است اتهام هر دو قتل را رد کرد و گفت: من تحت فشار به قتل‌ها اعتراف کردم. من مشکلی با داریوش مهرجویی نداشتم. جزئیات قتل‌ها را هم در اداره اگاهی گفتند و من هم از این طریق از جزئیات خبر دارم.

این متهم که تبعه افغانستان است از ۱۰ سال قبل به صورت غیر مجاز در ایران زندگی می‌کرد.

بعد از دفاعیات وکیل مدافع کریم و تاکید او بر بی‌گناهی موکلش، متهم ردیف چهارم که زیر سن قانونی است در جایگاه قرار گرفت او گفت: من فکر می‌کردم ما برای سرقت به آنجا می‌رویم ۰. کریم و میرویس به من گفته‌بودند برای سرقت به آن خانه می‌رویم، اما در آنجا مرتکب قتل شدند.

او گفت که کریم از او خواسته گردن وحیده محمدی فر را نگه دارد و سپس گردنش را برید.

بعد از دفاعیات این متهم که وی نیز از اتباع افغانستان است وکیلش در جایگاه قرار گرفت و نسبت به اینکه چرا متهم را به کانون اصلاح و ترتبیت منتقل نکرده‌اند و در زندان بزرگسالان نگهداری می‌کنند اعتراض کرد.

حالا دومین جلسه رسیدگی به این پرونده دقایقی قبل آغاز شده و دو متهم دیگر پرونده یعنی متهمان ردیف دوم و سوم دفاعیات خود را مطرح خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

اولین جلسه دادگاه پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش برگزار شد

۲۱۷

منبع : خبر آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *