اخبار ورزشی

برج سازها و پلاستیک‌فروش‌ها ضربه بدی به استقلال زدند!

سپهر ستاری: صعود آلومینیوم اراک به فینال جام حذفی اتفاق بزرگی برای شهر اراک و استان مرکزی بود. استانی که پیش از آلومینیوم هرگز در لیگ برتر تیمی نداشت و حتی در مقطعی قرار بود نفت تهران به استان مرکزی منتقل شود تا این استان هم در لیگ برتر صاحب تیم شود. اتفاقی که در نهایت رخ نداد و حالا مرکزی یک تیم قابل احترام در لیگ برتر دارد که به شکلی اصولی توانسته سهمیه حضور در سطح اول فوتبال ایران را کسب کند. ناصر فریادشیران، معاون سابق باشگاه استقلال یکی از کسانی بود که مخالفت جدی با انتقال تیم‌های استان تهران به شهرستان‌ها داشت. فریادشیران در گفت و گو با خبرآنلاین در خصوص این ماجرا، اتفاقات جام حذفی و حواشی اعضای سابق هیات مدیره استقلال صحبت‌های جالبی مطرح کرد که در ادامه می‌[وانید:

ابتدا از جام حذفی شروع کنیم که یک فینال جذاب بین دو تیم غیرتهرانی بود اما حواشی آن باعث شد زیبایی بازی به چشم نیاید.
در این بازی صحنه هایی دیدیم که متاسفانه در شان فوتبال نبود. قبل از شروع بازی، هواداران دو تیم خوشبختانه ورزشگاه را پر کردند و شور و هیجان خاصی به بازی دادند، اما متاسفانه در راهروهای ورودی به رختکن دو تیم، اتفاقاتی افتاد که واقعا عذاب آور و ناراحت کننده بود که اخلاق را رعایت نکردند. قبل از بازی اتفاقاتی افتاد که لازم است سازمان لیگ در این قضیه ورود کند و با مقصر اصلی و کسی که این کار را کرده و ناهنجاری فوتبالی را به وجود آورده، برخورد شدیدی داشته باشد.
یکی از حواشی این بازی که هنوز هم ادامه دارد، بحث و جدل بین مربیان دو تیم و مصاحبه های بعد از بازی بود که صحبت های خوبی رد و بدل نشد.
می توان گفت چنین صحنه هایی در فوتبال ما نوبر است؛ زد و خورد هایی که بود، یعنی زدن محمد نوازی و مصاحبه های بعد از آن که نوازی آویزان است و… در شان فوتبال ما نیست.
نمی دانم چرا آقای الهامی چنین صحبت هایی می کند. ایشان در مقام سرمربی نساجی نباید از این کلمات سخیف استفاده می کرد. محمد نوازی یکی از بازیکنان بزرگ فوتبال ما و کاپیتان استقلال بوده و نباید چنین صحبت هایی عنوان می شد. درباره زد و خوردی هم که پیش آمده از کمیته انضباطی و اخلاق می خواهم مقصر آن را مشخص کند؛ اگر نوازی مقصر بوده جریمه شود و اگر الهامی هم مقصر بوده همینطور. این صحنه ها در شان فوتبال ما نیست و الان همه منتظرند در کنفرانس های قبل و بعد از بازی از خجالت یکدیگر در بیایند و با کنایه و… همدیگر را زیر سوال ببرند.
نمی دانم چرا فوتبال ما اینطور شده و انتظار از کمیته انضباطی و اخلاق این است که برخوردی جدی انجام دهند نه اینکه با یک جریمه و نهایتا بخشیدن آن، ماجرا تمام شود. سابقه مربیان در کمیته انضباطی مشخص است و این می تواند در تصمیمات آن ها برای جریمه تاثیر گذار باشد.
از حواشی پیرامون فوتبال و اظهار نظرهای مختلف گفتید، در دورانی که شما در استقلال حضور داشتید، بحث جریمه رشید مظاهری یکی از مباحث مهم بود که مطرح می شد و چندی پیش دیدیم این بازیکن رسما از استقلال جدا شد و به سپاهان رفت اما باز هم به صحبت های جنجالی خود ادامه داد.
متاسفانه رشید مظاهری، عملکرد بسیار ضعیفی در استقلال داشت. او بازیکنی بود که برای جذبش خیلی هزینه شد اما ایشان اصلا کار حرفه ای انجام نمی دهد و با شرایط تیم، کادر و باشگاه هماهنگ نیست؛ خودسرانه همه کار می کند و بر همین اساس در دوره مدیریت آقای مددی چند بحث انضباطی و جریمه هایی داشت که فکر کنم نزدیک به ۲ میلیارد جریمه شد و شرایطی را به وجود آورد که باشگاه عذرش را خواست. حتی وکیل او درباره ایشان بیانیه داد که ایشان تعادل ندارد و…ایشان به هرحال جدا شد و بعد گفتند که نه، کادر او را می خواسته و بعد از رفتن ما، دوباره جذب شد و در مدیریت جدید قراردادش را افزایش دادند و دیدیم که نهایتا جدا شد و به سپاهان رفت. این بازیکن فقط خودش را می بیند و باید اصول حرفه ای فوتبال به او آموزش داده شود که با توجه به سن و سالش دیر هم هست. شرایط او با استقلال بهینه نبود و با این ساختار بیگانه بود که من برای ایشان متاسفم.
در کنار درخشش نساجی نباید از عملکرد خوب آلومینیوم اراک هم گذشت که خیلی خوب خود را به فینال رساند.
خوشحالم آلومینیوم هم در لیگ تقریبا موفق بوده و هم در جام حذفی به فینال رسید هرچند نتوانست نتیجه دلخواه هواداران و کادر فنی را به دست آورد. آن ها بازی خوب و با کیفیتی در نیمه اول انجام دادند. خوشحالم از این بابت که نماینده ها و بعضی مسئولان اراک و باشگاه، به صورت جدی دنبال نفت تهران بودند و خیلی حاشیه درست شد که در دولت آقای احمدی نژاد مصوب کردند تیم نفت تهران باید به مرکزی منتقل شود.
یعنی قبل از اینکه آلومینیوم از پایه به لیگ برتر برسد، قرار بود امتیاز نفت به استان مرکزی منتقل شود، درست است؟
بله، آن زمان من دستیار آقای فرکی بودم که در آن جریان ما با ملوان بازی داشتیم و در اردو بودیم که این خبر اردو را به هم ریخت. آن زمان آقای رحیمی معاون اول رئیس جمهور، این خبر را اعلام کرد و حواشی زیادی درست شد. من به دلیل تعصبی که به این تیم داشتم مصاحبه های شدیدی علیه افرادی که دنبال ربودن این تیم بودند انجام دادم و برنامه نود و رسانه‌های دیگر هم خیلی کمک کرندد تا اینکه کلا انتقال تیم از شهری به شهر دیگر ممنوع شد. همان موقع نفت تیم های بزرگی مانند استقلال و پرسپولیس و سپاهان را شکست داد و شرایط خوبی داشت. آن تیم واقعا یک کارخانه بازیکن سازی بود و بازیکنان خیلی خوبی را به فوتبال معرفی کرد و یک آکادمی کاملا حرفه ای داشت. الان هم می بینیم اکثر بازیکنان آن زمان در تیم های لیگ پخش شده اند و آن تیم تا مرحله یک چهارم نهایی آسیا هم رفت.

معضل انتقال تیم ها از شهری به شهر دیگر، سال ها مشکل فوتبال بود و باعث نابودی تیم هایی مانند پاس شد اما در آن مقطع هر طور که بود، نفت در تهران ماند، نظرتان درباره آن انتقال های بی پایه چه بود؟
بالاخره همه مسئولان دنبال آن بودند که در دولت آقای احمدی نژاد، تیم های پایتخت را به شهرهای مختلف بدهند که پیکان را فرستادند قزوین، سایپا را به کرج دادند، پاس را به همدان فرستادند که نابود شد و آن وضعیت که برای پاس پیش آمد با آن سابقه طولانی و قهرمانی آسیا، به لیگ های پایین سقوط کرد. متاسفانه این اقدامات اشتباهی که در دولت آقای احمدی نژاد صورت گرفت باعث شد تیم های پایتخت نابود شوند. الان راه آهن در جغرافیای فوتبال ایران جایگاهی ندارد در صورتی که ۷۰ سال سابقه داشت. آن ها می خواستند نفت را هم منتقل کنند اما به کمک رسانه ها تیم در تهران ماند. همان موقع هم سفری به استان مرکزی و پالایشگاه شازند داشتیم و همان دوستانی که دنبال تیم بودند را دیدیم و گفتیم که تیم خود را درست کنید که بعد از چند سال این تیم به لیگ برتر آمد و الان جایگاه خیلی خوبی دارد، به فینال جام حذفی رسید که خوشحالم و به مردم استان مرکزی تبریک می گویم.
در بحث نفت تهران، پس از آنکه قضیه انتقال منتفی شد، نفت روند خوبی داشت و در حد مدعیان لیگ برتری بود که باز هم بحث فروش تیم پیش آمد و حسابی حاشیه ساز شد
بعد از آنکه بحث انتقال نفت به اراک تمام و یک آرامش نسبی ایجاد شد، در نهایت چند سالی گذشت تا سال ۹۴ و ۹۵ که آقای منصوریان سرمربی بود و هزینه باشگاه به واسطه قرارداد بازیکنان بالا رفت و حتی نفت سهمیه آسیا را هم گرفت. در دوره وزات آقای زنگنه در دولت آقای روحانی، هیات مدیره ای که گذاشتند از جمله آقای رکن الدین جوادی مدیرعامل شرکت ملی نفت و… هیات مدیره ای ضعیف و ناکارآمد بود که وابستگان اداری آقایان بودند و هدفشان این بود که نفت را نابود کنند و افرادی مانند محمد علیپور و دوستان دیگر هم به دلیل همین چیدمان ضعیف هیات مدیره، استعفا دادند. من هم به دلیل همان مصاحبه هایی که علیه آقایان کرده بودم، چند بار از تیم کنار گذاشته شدم چون نمی خواستم نفت تهران نابود شود. برای من این مهم بود که چه در تیم باشم یا نه، مدافع یک تیم قدیمی تهران باشم و بلایی که سر پاس و پیکان و… آمد، برای نفت پیش نیاید.
در نهایت آقایانی که در هیات مدیره بودند کار را خراب کردند و صدای آقای منصوریان در آمد که پول نمی دهند و هزینه نمی کنند، تاجایی که برای پول هتل هم مشکل داشتند و سر تمرین آب معدنی نمی دادند! در آن مقطع فدراسیون بلیت هواپیما و هتل را فراهم کرد تا نفت به مسابقات آسیایی برود اما در آن شرایط بازیکنان و کادر خوب باز هم تیم را به شرایط خوبی رسانده و تا مرحله یک چهارم نهایی آسیا هم رفتند.
بیشتر بخوانید:

در آن زمان صحبت هایی هم مطرح شد که قرار است نفت با لابی بعضی افراد به انزلی منتقل شود، آیا این موضوع صحت داشت؟
دقیقا؛ بعد از آن نقشه های کشیده شد در همان فصل ملوان افتاده بود و گفتند حالا که ما افتادیم، تیم را ضعیف کنیم و اگر نفت در مسابقات شرکت نکند، ملوان جایگزین آن شود. استاندار، مدیر کل ورزش گیلان و نماینده ها هم، تمایل داشتند تا نفت به اسم ملوان به انزلی برود. در پشت پرده جلساتی برگزار شد که بعدا به گوش من رسید که جلسه ای با آقای گودرزی وزیر وقت ورزش، آقای زنگنه و آقای نوبخت و دنیامالی برگزار شده که همه مسئولان استان گیلان جلسات مخفیانه ای می گذاشتند تا نفت را به انزلی انتقال دهند.
بعد از آن ما متوجه شدیم و شروع به اعتراض کردیم که مانند همان انتقال نفت به مرکزی و یا وقتی که بحث انتقال به قم هم بود که صحبت کردیم و منتفی شد. آن موضوع هم توسط آقای لاریجانی و دبیر سازمان لیگ آقای کشوری در حال پیگیری بود که منتفی شد.
بعد از اعتراضات نهایتا مانع آن انتقال شدیم که بحث رسانه ای شد و شرایطی پیش آمد که شخصی به اسم تقی گلرخسار، گفت که تیم را می خرد و قبلا هم اسپانسر پرسپولیس بوده. بعد از جلساتی که برگزار شد، من و آقای شهریاری و آقای علیپور کمک کردیم و نامه ای برای شرکت ملی نفت تنظیم شد که حاضریم با ۱۵ میلیارد بدهی مالیاتی و…، این تیم را بخریم. بعد از این موضوع، آن افراد توسط پیمانکار ها اقدام کردند و افرادی که دنبال انتقال نفت به انزلی بودند دست به اقداماتی زدند و خیلی هم قوی بودند که یک کمیته هم ساخته بودند متشکل از آقای تاجیک، دل پریش و عباسی که در عمر خود وارد یک ورزشگاه حتی برای تماشای فوتبال هم نشده بودند.
این افراد را به عنوان هیات واگذاری انتخاب کردند و ۵۰۰ میلیون از یک پیمانکار گرفته و به این کمیته داده بودند. در صحبت ها، جلسات ما و تلاشی که داشتیم هیچ کدام از بازیکنانی که در نفت بودند اعتراضی نداشتند و همه سکوت کردند تا ببینند نفت چطور ذره ذره آب می شد اما ما مانع شدیم و با نامه نگاری شرکت پیشرو کیش، تلاش کردیم جلوی این کار را بگیریم. در نهایت در تماس هایی که بازرسی کل با باشگاه نفت داشت، مهلت دادند که اگر می خواهید تیم را بخرید، در ۴۸ ساعت مهلت دارید ۱۷ میلیارد را به حساب شرکت ملی نفت واریز کنید و تیم را به انزلی ببرید اما چون در پشت صحنه سناریو توسط آقای زنگنه، آقای گودرزی و هیات مدیره طراحی شده بود، همه این ها صوری بود و واقعی نبود. اما در هر صورت مانع شدیم و به کمک بازرسی کل کشور نفت با مبلغ ۱۷ میلیارد که شامل بدهی ها می شد، به این شرکت داده و قرار شد که این شرکت تعهد بدهد و مالک نفت تهران شود.
بعد از اینکه نامه نگاری ها تمام شد، به صورت قانونی و توسط بازرسی کل کشور تیم به شرکت بهنام پیشرو کیش داده شد و مبلغی به وزارت نفت دادند و این انتقال صورت گرفت.
بعد از آن مدتی تیم مربی نداشت و خودتان نفت را تمرین می دادید؟
ما به کمک آقای شهریاری، آقای محمد علیپور که عضور تاثیرگذار باشگاه بود، تیم را در ۴ ساعت بستیم و نفراتی مانند ارسلان مطهری، آرش رضاوند، دانشگر و دیگر بازیکنان خوبی که بودند و بازیکنانی که بعدا توسط آقای دایی اضافه شدند، با باشگاه قرارداد بستند که قرارداد ها را ثبت کردیم و چون سرمربی انتخاب نشده بود، من و محسن سیدی تیم را به ورزشگاه وزارت دفاع بردیم و ۴ روز تمرین دادیم. نهایتا یک روز وقتی داشتیم تمرین می کردیم، خبرنگار شبکه خبر سر تمرین آمد و گفت می دانید که آقای دایی سرمربی شده؟ من هم اطلاعی نداشتم و به ایشان تبریک گفتم که با توجه به سوابق درخشان ایشان، امیدواریم موفق شوند. من هم مدیر آکادمی باشگاه نفت شدم. به هرحال ما در موضوع انتقال نفت به اراک، قم و انزلی مخالفت کردیم. می خواهم بگویم هرچیزی ریشه ای دارد مانند یک خانواده که ریشه دارد. تیم هایی مانند نفت تهران، سایپا، صباباتری، پاس و… در فوتبال ایران تاریخچه ای دارند. آقایان سیاسی و منفعت طلب به دنبال منافع خود و رای آوردن بودند تا با حربه فوتبال، منافع شخصی خود را تامین کنند و بگویند برای جوانان یک تیم را از پایتخت به شهرستان آوردیم تا بعدها در انتخابات و… رای بیاورند.
الان هم ملوان بعد از چند سال شرایط خوبی دارد. دوره ای هم که آقای مایلی کهن مربی بود شرایط خوبی داشتند و در آن مقطع بازیکنان خوبی تحویل فوتبال دادند اما در باندبازی ها و تبانی ها نبودند و نهایتا در لیگ دسته اول سوم یا چهارم شدند که اگر به آن ها فرصت می دادند، سال بعد احتمال صعود این تیم ریشه دار و قدیمی وجود داشت.
البته الان تیم شرایط بسیار خوبی دارد در آستانه صعودی مقتدرانه به لیگ قرار دارد.
بله، الان می بینیم که این تیم در شرایطی خوب با کادری کاملا انزلی چی در صدر جدول است که باید به مردم، هوادارها و کادر خوب این تیم تبریک گفت که شرایط خیلی خوبی دارند و انشالله در این فصل لیگ برتری شوند. در کل انشالله هر تیمی با همت و بازیکنان خود از پایه شروع کنند و از موفقیت لذت ببرند؛همانطور که الان لذت صعود آلومینیوم اراک را دیدیم که چه جشن باشکوهی گرفتند و اینطور در فوتبال به موفقیت رسیدند. به طور کلی همه این اتفاقات بد برای باشگاه های تهرانی بود و نابودی و حذف از جغرافیای فوتبال گریبان آن ها را گرفت. این همه جنجال و سهم خواهی باعث شد نفت تهران در صحنه فوتبال محو شود. انشالله که دیگر شاهد چنین اتفاقات شومی نباشیم.
این روزها بحث کمک های مالی اعضای هیئت مدیره بسیار داغ شده و افرادی که قبلا به باشگاه کمک می کردند حالا خواستار دریافت مطالبات خود هستند. شما زمانی که در باشگاه مشغول بودید مشکلات زیادی با آن ها داشتید. کمی شفاف در خصوص اقدامات آن ها و پول هایی که وارد باشگاه شد بگویید.
در رابطه با آقایان برج ساز و پلاستیک فروش و حتی آقای خلیل زاده که به هیئت مدیره آمدند باید بگویم که آنها بیشتر از اینکه سودی به باشگاه برسانند به دنبال کسب شهرت و استفاده ابزاری از برند بزرگ استقلال و هواداران زیاد تیم هستند و با استفاده از تبلیغات سود زیادی در این زمینه به جیب زدند. شما شاهد بودید همین افراد به جای اینکه در باشگاه با محمد نادری مذاکره کنند در جاهای نامعلوم با این بازیکن خوب و خوش اخلاق مذاکره کردند و به خاطر دروغ هایی که به این بازیکن گفتند او بیشتر از یک فصل در تیم نماند و از تیم جدا شد.آقای عبدیان حدود ۹ یا ۱۰ میلیارد آن طور که من اطلاع دارم به باشگاه قرض داد و طبق تفاهم نامه ای که دوره آقای سعادمتند با ایشان داشت از این قرض سود دریافت می‌کردند و پیج های هواداری هم با آنها هم سو بودند تا هجمه های زیادی بر ضد باشگاه، مدیرعامل و حتی آکادمی ایجاد کنند. همه هم می دانند که این شخص را چه کسی در دوره آقای سعادتمند به باشگاه معرفی کرده است. ایشان را عضو هیئت امنای آکادمی باشگاه استقلال کردند تمام مدارکش هم موجود است. با تصمیمات اشتباه، مشکلات بسیار زیادی برای باشگاه به وجود آوردند. با اتحادی که در هیئت مدیره با هم داشتند بر علیه ارکان باشگاه و مدیریت سالم و مقتدر و حسابگر باشگاه و حتی آکادمی یعنی بنده اقدام می‌کردند و حواشی زیادی را به وجود می‌آوردند. اکثر تجمعات توسط همین آقایان هدف گذاری می‌شد و الان می‌بینیم که بعد از رفتن ما و آقای مددی از باشگاه دیگر هیچ تجمعی وجود ندارد.
آقای برج ساز هم که وضعیتش مشخص است. من هیچ خبر خوبی در مورد ایشان نمی‌شنوم. مثل اینکه این اواخر به دلایل قضایی ممنوع الخروج هم شده‌اند. فکر می‌کنم مبلغی حدود ۱۲ میلیارد یا ۱۳ میلیارد به باشگاه قرض داده است و پیگیر بهره پولش هم هست. آقای خلیل زاده مبلغ بیشتری نسبت به همه به باشگاه قرض داده است فکر می‌کنم حدود ۱۲، ۱۳ میلیارد بود. به هر حال این آقایان آمدند و استفاده بسیار زیادی را از نام و برند استقلال کردند و به شهرت زیادی رسیدند. این را هم برای آگاهی هواداران می‌گویم زمانی که ما به آقای مددی می‌گفتیم این افراد ساز ناکوک هستند و با نام و هوادار استقلال همراه نیستند و فقط به دنبال استفاده ابزاری از نام استقلال هستند به ما حمله می‌کردند و باور نمی‌کردند که این افراد فقط برای سواستفاده آمده‌اند. ما تمام تلاشمان را کردیم که آکادمی را از افراد ناشایست پاک کنیم و شرایط و امکانات بسیار خوبی برای بازیکنان با استعداد فراهم کنیم. یه شخصه به تمرینات سر می زدم به مشکلات رسیدگی می‌کردم و همیشه سعی داشتیم که جایگاه پیشکسوتان را به طور شایسته حفظ کنیم و احترام بگذاریم.
بعضی از پیشکسوتان هم با آن ها همسو بودند و از حضورشان حمایت می کردند.
بعدها در یکی دو پیج از آقای برج ساز حمایت شد و گفتند که این آقا برای باشگاه هزینه کرده است. متاسفانه تعداد اندکی از پیشکسوتان که از حضور من در آکادمی تیم حسادت می‌کردند پشت آقای برج ساز درآمدند. من با موسسه زبان صحبت کرده بودم و قرار بود که کلاس های زبان در باشگاه راه بیافتند. قرار بود دستگاه هایی خریداری شود که تست پیکرسنجی برای بازیکنان پایه انجام شود که هم تمام بازیکنان و کادر بتوانند از آن استفاده کنند و هم بتوان از آن درآمدزایی کرد که متاسفانه با فشارهای ایجاد شده و اندک مدعیان پیشکسوت که حواشی زیادی درست کردند این پروژه به سرانجام نرسید. آقای نامداری تمام زحمات ما را به اسم خودشان زد در صورتی که ایشان اصلاً حضور فیزیکی آنجا نداشت و اصلاً بنده اجازه ندادم که آنجا باشند و مقتدرانه کار کردیم و به کسی باج ندادیم. به مربیانی که مشکل داشتند در خروجی باشگاه را نشان دادیم و آنها هم بدون سر و صدا رفتند و نتایج درخشانی بعد از آن به دست آمد. دو قهرمانی امید و نوجوانان، سومی نونهالان و دومی جوانان و پیروزی در هر چهار دربی که برای هواداران استقلال به دست آوردیم که همه هم نظریم که پیروزی در دربی مثل قهرمانی میماند. بازیکنان خوبی از قبل در تیم بودند که ما بهای بیشتری به آنها دادیم اما در نهایت همین آقایان برج ساز و پلاستیک فروش و شورای شهری و مدعی و هتل دار که به قول مهران مدیری اشتباهی وارد فوتبال شدند و اشتباهی بودند همه چیز را خراب کردند و بر خلاف ادعایی که داشتند این آقایان یک ریال هم به آکادمی کمک نکردند. چندین نفر بودند که بدون چشم داشتی به باشگاه کمک کردند و با ساخت مینی هتل و امکانات رفاهی شرایط خوبی را برای آکادمی ایجاد کردند. باز هم می گویم این آقای برج ساز و پلاستیک فروش یک ریال هم به آکادمی کمک نکردند. اما هواداران و علاقمندانی بودند که اسمشان محرمانه است و کمک زیادی به ما کردند و من از آنها تشکر ویژه ای می کنم که فقط و فقط به خاطر استقلال و بدون هیچ طمعی به باشگاه خدمت کردند.
در مورد خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس هم بخث های زیادی وجود دارد. در زمان شما اقدامی در این راستا انجام شده بود؟
نکته بسیار بسیار مهم این بحث خصوصی سازی بود که آقای مددی و آقای ملکیان خیلی پیگیری کردند. تمام صورت حساب های مالی را آقای مددی امضا کردند. در مراحل پایانی خصوصی سازی بودیم که اگر آقای مددی یک ماه دیگر در باشگاه ماندگار بود بحث خصوصی سازی بسته می‌شد. من خواهشم این است که این آقایان بحث خصوصی سازی را به اسم خودشان ننویسند. بهتر است بگویند که آقای مددی و ملکیان هم در این راه باشگاه را کمک کرده‌اند. شاهد بودم که آقای مددی بدهی ۶،۷ ساله‌ی استقلال را پرداخت کردند و یادم هست فردی به نام آقای محمدی از دیوان محاسبات این ادعا را داشتند که هیچ مدیرعاملی به اندازه‌ی آقای مددی در حساب ها شفاف سازی نکرده است و صورت حساب ها همه پاک پاک است و هیچ مشکلی ندارد. برخلاف جوی که درست شده بود و ما را سفید و سیاه نشان میدادند همه کارکنان باشگاه زحمت کشیدند تا شرایط خوبی در باشگاه به وجود آید و ما با سری بالا از باشگاه استقلال بیرون بیاییم. ماه رمضان هم تمام شد و می خواهم بگویم که آنهایی که به ما ظلم کردند چه در مصاحبه ها و چه در فضای مجازی و ناجوانمردانه به ما تاختند همه را فقط به خدا میسپارم. چه کارهایی که برای خراب کردن ما و کادری که داشتند سالم کار می کردند انجام ندادند. ولی ما همیشه اخلاق را رعایت کردیم و جوانمرد بودیم و آبروی کسی را نبردیم اما تمام کارهای حرفه ای سازی را آقای مددی انجام داده است. می دانیم که پرونده شکایتی ۷ ماهه داریم اما پنچره نقل و انتقالاتی استقلال بسته نشده که این خودش بسیار مهم است. اما پرسپولیس پرونده روی پرونده دارد.فروش آقای مهدی قایدی اتفاق بسیار بسیار بزرگی بود که با حدود ۶۰ میلیارد آقای مددی این بازیکن را به فروش رساند و یک سری از مشکلات مالی باشگاه حل شد و ۳۰ میلیارد هم در حساب باشگاه گذاشتند و با افتخار و کار سالم باشگاه را ترک کردند.

بیشتر بخوانید:

۲۵۷ ۲۵۸

منبع : خبر آنلاین