اخبار سیاسی

بحران اوکراین؛ عبرتی پندآموز

دبیر شورایعالی امنیت ملی نوشت: بحران اوکراین می تواند عبرتی پند آموز باشد.
به گزارش ایسنا، علی شمخانی در توییتر با اشاره به وضعیت روابط اوکران و روسیه نوشت : «سقوط بازارهای مالی و افزایش قابل توجه قیمت انرژی به دلیل ایجاد بحران در شرقی ترین بخش از جغرافیای اروپا، نشان داد که بی ثباتی و ناامنی در تمام اشکال آن در نیم کره شرقی جهان آسیب‌های جدی را متوجه منافع غرب خواهد کرد. بحران اوکراین می تواند عبرتی پند آموز باشد.»

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه  نیز در واکنش به این بحران در توییتر نوشت: «بحران اوکراین ریشه در اقدامات تحریک آمیز ناتو دارد. ما توسل به جنگ را راه حل نمی دانیم. برقراری آتش بس و تمرکز بر راه حل سیاسی و دموکراتیک یک ضرورت است.»

وی هم‌چنین در گفت‌وگویی تلفنی با سفیر ایران در اوکراین توصیه های لازم در خصوص ایرانیان مقیم،  خصوصا دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در اوکراین و ضرورت ارائه خدمات ٢۴ ساعته سفارت به هم میهنان مقیم را مورد تاکید قرار داد.هم‌چنین سعید خطاب زاده سخنگوی وزارت امورخارجه در خصوص تحولات اوکراین اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران با نگرانی عمیق تحولات در اوکراین را پیگیری می نماید.سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین نیز صبح امروز و با اغاز درگیری‌ها اعلام کرد که تمامی ایرانیان مقیم و دانشجویان از هر امکانی برای خروج از اوکراین اقدام کنند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا