اخبار فرهنگی و اجتماعی

با این شرایط هوای تهران پاک می‌شود؟

بر اساس بررسی نقشه‌های پیش یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، وضعیت جوی استان تهران، برای امروز (۲۶ آذرماه) آسمانی صاف تا قسمتی ابری و استقرار جوی پایدار روی استان و انباشت تدریجی آلاینده‌ها و غبار محلی همچنین کاهش کیفیت هوا به‌ویژه در مناطق پرتردد شهری در نیمه جنوبی و مناطق مرکز پیش‌بینی می‌شود.
روز دوشنبه تا صبح سه‌شنبه (۲۷ و ۲۸ آذرماه) با عبور امواج از تراز میانی جو، بروز ناپایداری در سطح استان افزایش ابر و افزایش باد به‌ویژه در نیمه غربی استان و احتمال وزش باد شدید، افزایش کیفیت هوا و در ارتفاعات بالا دست به‌ویژه ارتفاعات شمال شرق بارش پراکنده برف مورد انتظار است.
از سه‌شنبه بعد از ظهر به‌تدریج با استقرار هوای پایدار و عدم وزش باد قابل ملاحظه تا پنجشنبه (۳۰ آذرماه)، آسمان صاف تا قسمتی ابری و انباشت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.
آسمان تهران فردا قسمتی ابری و غبار صبحگاهی به‌تدریج افزایش باد و افزایش ابر با حداقل دمای ۴ و حداکثر ۱۵ درجه سانتیگراد و در روز سه‌شنبه قسمتی ابری تا نیمه ابری، گاهی وزش باد ملایم، در شب غبار محلی با حداقل ۴ و حداکثر ۱۲ درجه سانتیگراد را دارد.
براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، فیروزکوه با کمینه دمای ۸- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.
بیشتر بخوانید:
هشدار؛ هوای این دو منطقه تهران بنفش شد/ عکس
۲۳۳۲۳۶

منبع : خبر آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *