اخبار حوادث

بازداشت دختر رمالی که بلاگرهای خارج‌نشین برایش تبلیغ می‌کردند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن غریب در این زمینه افزود: درآمد و تراکنش مالی صفحه فالگیری این متهم در بازه ۹ ماهه مبلغی حدود ۲ میلیارد و ۲۴۵ میلیون تومان بوده است.
وی، فالگیری، رمالی و طلسم، دعانویسی برای رزق و روزی، کارگشایی، بخت‌گشایی، ازدواج، جذب و مطیع شدن افراد، بازگشت عشق، فروش مهره مار و انگشتر و حرز را از تبلیغات این صفحه اینستاگرامی عنوان و اضافه کرد: با شناسایی و رصد این صفحه، پیج مربوطه مسدود و ادمین آن‌که خانمی زیر ۳۰ سال بود با نیابت قضایی از شهر کرج احضار و بازداشت شد.
وی تصریح کرد: این مدعی دعانویسی و فالگیری با سفارش تبلیغات به بلاگر معروف در خارج از کشور، برای هر بار تبلیغ در صفحه این بلاگر مبلغ ۲ هزار دلار به حساب وی واریز کرده است و از طریق تبلیغات اقدام به جذب بیش از ۳۳۰ هزار دنبال کننده کرده است.
غریب، صرف هزینه‌های مالی بیهوده، ایجاد مشکلات اعتقادی، بروز آسیب‌های روحی و روانی و آسیب‌های اجتماعی و اختلافات خانوادگی را از پیامدهای این‌گونه مراجعه به دعانویسی و رمالی عنوان کرد و به شهروندان در خصوص شگردهای کلاهبرداری بالاخص در فضای مجازی هشدار داد: از اعتماد به افراد سودجو که تحت عنوان رفع مشکلات، فالگیری و دعانویسی با تبلیغات گسترده و فریبنده و فن بیان بالا و تحریک احساسات اقدام به فریب مخاطبان و کسب منافع مالی می‌کنند، جدا پرهیز کنند.

بیشتر بخوانید:
زن رمال چرا کشته شد؟ / نقاب دار ناشناس مجبورم کرد که طلاهای مقتول را ببرم
شمسی رمال: استادم به من گفت از سحر ۷۰۰میلیون تومان بگیر کارش را حل کنیم

۴۷۲۳۱

منبع : خبر آنلاین