اخبار فرهنگی و اجتماعی

بارش باران و کاهش دما در تهران/ سردترین منطقه استان اینجاست

بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، وضعیت جوی استان تهران از بعد از ظهر امروز تا صبح چهارشنبه (۶ تا ۸ آذرماه) با گذر متناوب امواج ضعیفی از شمال استان، آسمان قسمتی ابری تا نیمه ابری، در بعضی ساعات افزایش ابر و وزش باد شدید و بهبود کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود. با عبور این سامانه در بعضی ساعات بارش پراکنده باران، در نیمه شمالی گاهی بارش باران و در ارتفاعات بارش باران و برف همراه با مه دور از انتظار نیست.
برای فردا تا روز چهارشنبه کاهش دما در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.
از بعد از ظهر چهارشنبه تا روز جمعه (۸ تا ۱۰ آذرماه) به‌تدریج جوی پایدار همراه با کاهش وزش باد و افزایش نسبی دما مورد انتظار است.
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، «فیروزکوه، آلودگی – امین‌آباد» با کمینه دمای ۱- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.
آسمان تهران فردا ( ۷ آذرماه) قسمتی ابری تا نیمه‌ابری، در بعضی ساعت‌ها افزایش ابر و بارش پراکنده و وزش باد شدید با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه ‌( ۸ آذرماه) صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد، گاهی افزایش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
بیشتر بخوانید:
کیفیت هوای تهران در وضعیت نارنجی/ وضعیت « قرمز » در ۱۳ منطقه
۴۷۲۳۶

منبع : خبر آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *