اخبار سیاسی

امیرعبداللهیان: ایران خواستار توسعه تنش در منطقه نیست

به گزارش راه پایدار :

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به توضیحات وزیر خارجه در جلسه امروز این کمیسیون گفت: طبق توضیحات وزیر خارجه، ما خواستار توسعه تنش در منطقه نیستیم اما اگر با تعدی صهیونیست‌ها مواجه شویم قوی‌تر و گسترده‌تر پاسخ خواهیم داد.

به گزارش ایسنا، ابوالفضل عمویی در توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: این جلسه با حضور دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه برگزار شد که وزیر گزارشی از آخرین تحولات روابط خارجی کشورمان به ویژه در موضوع پاسخ جمهوری اسلامی ایران به حمله رژیم صهیونیستی در دمشق ارائه داد و به سوالات نمایندگان پاسخ داد.

وی توضیح داد: وزیر امور خارجه، حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق را نقض آشکار حقوق بین الملل و از جمله آن کنوانسیون دانست و گفت که پاسخ ایران به اقدام هم لازم و هم مشروع بود و در ۲ هفته گذشته با یک هماهنگی هم در زمینه بین المللی و هم نظامی این موضوع دنبال شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اضافه کرد: آقای امیرعبداللهیان با تأکید بر اینکه لازم بود شورای امنیت سازمان ملل اقدام صهیونیست ها را محکوم کند، گفت که آمریکا، انگلیس و فرانسه با هدف کمک به رژیم صهیونیستی با زیرپا گذاشتن قواعد بین المللی مانع صدور بیانیه محکومیت شورای امنیت شدند. هرچند بسیاری از کشورها در منطقه و خارج منطقه مستقلا این تجاوز صهیونیست‌ها را تقبیح کردند.

وی افزود: وزیر امور خارجه، پاسخ نظامی ایران در ۲۶ فروردین را در چارچوب ماده ۵۱ منشور ملل متحد، اقدامی پذیرفته شده، مشروع و متناسب خواند و این توضیح را داد که جمهوری اسلامی از بخشی از توانمندی بالای موشکی و پهپادی خود در این عملیات بهره گرفت و علیرغم اینکه رژیم صهیونیستی و متحدانش تمام توان پدافندی‌شان را در مقابله با عملیات وعده صادق بکار گرفتند، موشک‌های ایرانی به دو پایگاهی که صهیونیست ها مورد استفاده قرار داده بودند، ضربه اساسی وارد کردند.

وی بیان کرد: آقای امیرعبداللهیان این موضوع را گفت که انجام این عملیات با استقبال مردم کشورهای منطقه به ویژه مردم مظلوم فلسطین مواجه شد. همچنین پیام ها و تماس های متعددی که از مقامات خارجی دریافت می کنیم، ضعف رژیم صهیونیستی است. ما خواستار توسعه تنش در منطقه نیستیم اما اگر با تعدی صهیونیست ها مواجه شویم قویتر و گسترده تر پاسخ خواهیم داد.

عمویی در پایان گفت: در این جلسه نمایندگان ضمن تجلیل از اقدام موثر نیروهای مسلح کشورمان در تنبیه رژیم صهیونیستی، از هماهنگی اثربخش میدان و دیپلماسی در تامین امنیت ملی تقدیر کردند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *