اخبار حوادث

افزایش تصادفات طی روز گذشته/ محدودیت ورودخودروهای غیربومی به شهرهای قرمزو نارنجی جدی است

سرهنگ احمد شیرانی  در باره آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور گفت: بر اساس آخرین گزارش های دریافتی در حال حاضر ترافیک در اغلب جاده‌های کشور روان و بدون مشکل خاصی است. در برخی نقاط از شمال به جنوب جاده چالوس شاهد ترافیک نیمه سنگین هستیم. 

وی با بیان اینکه در برخی از جاده‌های استان‌های شمالی و غربی بارش باران مشاهده می‌شود،؛ افزود: بر اساس پیش‌بینی های انجام شده درباره وضعیت جوی جاده‌ها امروز و فردا در اکثر استان‌ها شاهد بارندگی و وزش باد شدید خواهیم بود و بر همین اساس به رانندگان توصیه می‌کنیم که حین سفر در جاده‌ها سرعت مطمئنه و فاصله طولی مناسب با سایر خودروها را رعایت کنند.

افزایش تصادفات منجر به جرح و فوت در روز گذشته  

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا اظهارکرد: در روز گذشته شاهد افزایش وقوع تصادفات منجر به جرح و فوت بودیم که علت آن سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، عدم توجه کافی به جلو در حین رانندگی و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه بود، در همین راستا به رانندگان وسایل نقلیه توصیه می‌کنیم که با صبر و آرامش رانندگی کرده و از عجله و شتاب اجتناب کنند و به حقوق دیگر رانندگان و عابرین پیاده احترام بگذارند. رعایت مقررات رانندگی، ایمنی سفرها و کاهش حوادث را ضمانت می کند.

اعمال محدودیت ورود خودروهای غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی/ محدودیت ورود به بوستان‌ها در روز طبیعت 

وی گفت: با توجه به افزایش شهرهای گروه قرمز و نارنجی در روز گذشته، محدودیت ورود به این شهرها برای خودروها با پلاک غیر بومی اجرایی شده است، همچنین برابر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا به منظور جلوگیری از شیوع و گسترش بیماری کرونا محدودیت هایی برای روز طبیعت در ورودی پارکها و بوستانهای شهر های قرمز و نارنجی اجرا خواهد شد. 

وی افزود: محدودیت ورود برای خودروهای با پلاک غیربومی به شهرهای گروه قرمز و نارنجی وجود دارد و از طریق دوربین‌های مکانیزه ثبت تخلف و تیم‌های گشتی پلیس اعمال جریمه صورت می‌گیرد. 

۴۷۲۳۷

این متن در خبر آنلاین منتشر شده و انتشار آن در راه پایدار به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *