اخبار سیاسی

اعلام آمادگی قالیباف برای برگزاری نشستی فوری درخصوص بررسی وضعیت وخیم در غزه

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی خطاب به رؤسای مجالس کشورهای اسلامی با بیان اینکه بررسی وضعیت وخیم جاری در غزه بایستی در دستورکار فوریِ پارلمان کشورها، سازمان ملل و سایر مجامع بین‌المللی و حقوق بشری قرار گیرد، گفت: آمادگی دارم نشستی فوری با هدف بررسی فوری این موضوع را میزبانی نمایم.
به گزارش ایسنا، متن پیام محمد باقر قالیباف به شرح ذیل است؛
«رؤسای محترم مجالس کشورهای اسلامی
سلام علیکم؛
مایلم بدین وسیله؛ مراتب نگرانی و تأثر عمیق اینجانب و نمایندگان ملت شریف ایران در مجلس شورای اسلامی درخصوص وقایع جاری فلسطین و اقدامات ضد بشری رژیم اشغالگر قدس در تضییع حقوق فلسطینیان و کُشتار بی‌رحمانه آنها به ویژه در نوار غزه را اعلام ‌نمایم.
طی چند روز گذشته، مردم مظلوم و تحتِ محاصره غزه با بی سابقه‌ترین حملات هوایی نظامی مواجه بوده‌اند. در یکی از این اقدامات وحشیانه و جنایتکارانه، شاهد حمله به بیمارستان المعمدانی که به کشته و مجروح شدن صدها نفر منجر شده است، بوده‌ایم. رژیم صهیونیستی در اقدامی ضدانسانی و مغایر با تمام موازین بشری و بین‌المللی، دسترسی مردم غیرنظامی این منطقه به آب، برق، دارو، سوخت و کمک‌های انسان‌دوستانه را قطع کرده است.
اظهارات و اقدامات صهیونیست‌ها در روزهای اخیر، مصداق روشن نسل‌کُشی و جنایت جنگی و نقض آشکار معیارهای پذیرفته شده حقوق بین‌الملل و حقوق بشر بوده و نزد جامعه بین‌المللی و افکار عمومی جهان به شدت مطرود و غیرقابل تحمل است. بر کسی پوشیده نیست که ریشه جنگ اخیر، آپارتاید، اشغالگری و تحقیرِ مکرر کرامت انسانی فلسطینیان و هتک حرمت مسجدالاقصی توسط رژیم اشغالگری صهیونیستی است. به این نکته مهم نیز باید توجه کرد که علاوه بر اطلاعات و شواهد متعدد، حمایت‌های علنی و رسمی ایالات متحده آمریکا، مانند کمک‌های تسلیحاتی، مالی و سیاسی، جای هیچ شک و شبهه‌ای باقی نگذاشته است که رژیم صهیونیستی بدون پشتیبانی این دولت امکان تداوم جنایت‌های خویش را نداشت. بنابراین ما بر این باوریم که مسئولیت ادامه جنایت‌های غزه به دوش دولت آمریکا است و باید در قبال آن پاسخگو باشد.
اینجانب ضمن محکومیت رویکرد ناامید کننده و سکوت برخی دولت‌ها و مجامع بین‌المللی در قبالِ اقدامات ضد انسانی رژیم صهیونیستی، نسبت به وقوع یک مصیبت بشری در سرزمین‌های فلسطین اشغالی هشدار می‌دهم. به همین دلیل، بر ضرورت اقدام فوری و قاطع کشورها برای حمایت از حقوق مردم فلسطین، توقف کشتار و تخریب ازسوی صهیونیست‌ها تأکید می‌نمایم. در این زمینه، همچنین معتقدم بررسی وضعیت وخیم جاری در فلسطین اشغالی بایستی در دستورکار فوری پارلمان کشورها، سازمان ملل و سایر مجامع بین‌المللی و حقوق بشری قرار گیرد.
به باور جمهوری اسلامی ایران، استقرار صلح پایدار و عادلانه در منطقه تنها با رفع کامل اشغال فلسطین، بازگشت تمامی آوارگان به سرزمین خویش، اعمال حق تعیین سرنوشت، تعیین نظام آینده فلسطین براساس یک همه‌پرسی با حضور تمامی ساکنین اصلی آن و در نهایت تشکیل دولت مستقل و یکپارچه فلسطین به پایتختی قدس شریف بر مبنای طرح سیاسی ثبت شده جمهوری اسلامی ایران نزد دبیرخانه سازمان ملل متحد، میسّر است.
در این راستا، از جنابعالی می‌خواهم تا ضمن محکومیت جنایات و اقدامات تروریستی رژیم اشغالگر اسرائیل علیه ملت فلسطین، با اتخاذ تصمیمات لازم درجهت حمایت مضاعف از مردم مظلوم فلسطین و مقابله مؤثر، قاطع و همه‌جانبه با جنایات این رژیم اشغالگر برای پایبندی به قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی را  دستورکار قرار دهید.
همچنین اینجانب آمادگی دارم نشستی فوری با حضور جنابعالی، با هدف بررسی فوری اینِ موضوع را میزبانی نمایم و یا در هر نوع رویداد دیپلماتیک مرتبط، حضور یابم.   
فرصت را مغتنم شمرده، احترامات فائقه را تجدید می نمایم.
محمد باقر قالیباف
رئیس مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران»
انتهای پیام

منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید