اخبار سیاسی

اسماعیلی: نباید وارد حوزه مسائل شخصی شویم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان بررسی بندی از لایحه برنامه هفتم توسعه مربوط به راه اندازی سامانه‌ای برای رصد سبک زندگی مردم گفت: نباید وارد حوزه مسائل شخصی شویم.
به گزارش ایسنا، محمدمهدی اسماعیلی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بندی از لایحه برنامه هفتم توسعه در خصوص راه‌اندازی سامانه رصد و پایش سبک زندگی مردم اظهار کرد: دغدغه و نظرات دوستان را اصلاح می‌کنیم، اساسا همانطور که آقای مصری بیان کردند نباید وارد حوزه مسائل شخصی شویم اما این حوزه‌ای است که ما طبق مصوبات شورای عالی آن را شروع کردیم و این بند به ما کمک می‌کند؛ ما این موضوع را در دولت و کمیسیون تلفیق مورد بحث و بررسی قرار داریم؛ با این موضوع امکان برنامه ریزی و آمایش فرهنگ در اختیار حاکمیت قرار می‌گیرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: ما در سال‌های اخیر به واسطه نداشتن چنین مرکزی و اطلاعات آن دچار آسیب‌های بسیار شده‌ایم؛ بعد از اتفاقاتی که در سال‌های اخیر افتاد قصد آسیب‌شناسی داشتیم اما اشکالاتی برسر راه بود که علت آن هم به نبود نظام جامع آمایش در حوزه فرهنگ برمی‌گردد. در این بند این موارد تعبیه شده است که ان شاءالله نمایندگان کمک کنند تا این موضوع به تصویب برسد.
اسماعیلی در پایان گفت: امسال برای اولین بار سامانه ارتقای شاخص‌های فرهنگی را ابلاغ کردیم، این سامانه کمک شایانی به این موضوع می‌کند.
انتهای پیام

منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *