اخبار سیاسی

اجازه کمیسیون تلفیق به دولت برای واگذاری 150 هزار میلیارد تومان از سهام شرکت‌هایش به منظور پرداخت بدهی

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست شبانگاهی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس گفت: در این جلسه اعضای کمیسیون مصوب کردند که دولت از محل واگذاری سهام شرکت‌های دولتی بدهی‌های خود به سازمان تأمین اجتماعی و دیگر نهادها را پرداخت کند.

وی افزود: اعضای کمیسیون تلفیق در این رابطه به دولت اجازه دادند تا ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از محل واگذاری سهام شرکت‌های دولتی برای پرداخت بدهی‌های خود به نهادهای مختلف و از جمله سازمان تأمین اجتماعی هزینه کند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس اظهار داشت: تصمیم‌گیری درباره نحوه پرداخت این بدهی‌ها توسط کارگروه با عضویت رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر امور اقتصادی و دارایی و عالی‌ترین مقام اجرایی دستگاه مربوطه انجام می‌شود.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: همچنین براساس این مصوبه دولت باید هر سه ماه یکبار گزارش مربوط به این بخش را به کمیسیون برنامه و بودجه و همچنین کمیسیون تخصصی مربوطه در مجلس ارائه کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، مصوبات کمیسیون تلفیق پس از تصویب در صحن علنی مجلس و تأیید شورای نگهبان به قانون تبدیل شده و برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

انتهای پیام/

 

این متن در خبرگزاری فارس منتشر شده و انتشار آن در راه پایدار به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حمیدرضا شماعی - نهمین دوره انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان